Már lehet hallani egy ideje, hogy az Apple egy hajlítható kijelzős iPhone-t vagy iPad-et dobhat piacra valamikor a jövőben. Ezt az értesülést most megerősíti, hogy az almás gyártó levédetett egy olyan technológiát, amely meggátolja, hogy a hajlítható képernyők közepén ott legyen az a randa gyűrődés.
A Patently Apple értesülései szerint a megjelenítő a hajlításnál mindenféle kémiai eljárások révén lenne elvékonyítva, illetve különböző anyagokból készülne, hogy a panel folytonossága és egyenletessége ezen a részen is megmaradhasson.
Dél-koreai iparági források azt állítják, hogy az első hajlítható képernyős Apple készülék 2026-ban debütálhat. Ezzel szemben áll Ming-Chi Kuo elemző publikációja, mely szerint a legelső flexibilis Apple portéka egy MacBook lesz, 20,3 hüvelykes kijelzővel, ám ez 2027-nél hamarabb semmiképp sem jelenhet meg.
Az Apple szabadalmából kiderül, hogy a kijelző területén lévő barázdákat egy átlátszó fedőréteggel lehetne ellensúlyozni, amely teljes egészében beborítaná a kijelzőt. Az üvegrétegben egy hosszúkás mélyedés alakítható ki, amely a hajlítási tengellyel párhuzamosan fut, ugyanakkor túl is megy azon. A helyileg elvékonyított rész folyadékként applikált polimerrel erősítenék, majd ultraibolya fényes, hőkezeléses és más eljárásokkal keményítenék meg.
A szabadalomból az is kiderül, hogy az üveg összetételét teljes egészében meg kellene változtatni. Példának okáért a felszínen lévő nátriumot káliummal kellene helyettesíteni. Ez nyomófeszültséget eredményezne a kezelt felületi rétegekben, ami lehetővé tenné, hogy az ultravékony üveg, amely a hajlítható panelt borítja, ellenállóvá váljon a karcokkal, és más kopási károkkal szemben.
Úgy látszik, az Apple nem óhajt olyan hajlítható kijelzés készüléket piacra dobni, amelyen gyűrűdés van, és amelyet szimplán egy körömmel meg lehet karcolni. Kíváncsian várjuk, mi a valósul meg ebből a szabadalomból.
Forrás: GSMArena