Ezek voltak az Apple legnagyobb iPhone botrányai

Nemrég jelentek meg az iPhone 15 modellek, és mióta befutottak, azóta sokan arról számoltak be, hogy az általuk birtokolt Pro modell túlmelegszik, teljesítménye csökken. A problémát orvosolandó az Apple kiadott egy frissítést, de hogy ez igazából mennyire oldja meg a gondot, egyelőre nem igazolt. Vannak, akik szerint igen, mások szerint nem igazán. Nem ez volt az első eset, hogy az Apple bakot lőtt valamivel, az Android Authority cikke nyomán összegyűjtöttük az almás gyártó leghíresebb skandalumjait, amelyek egyaránt borzolták a felhasználók és a sajtó munkatársainak kedélyeit.

iPhone 14 Pro optikai képstabilizátor zörgés

Ha most nem számoljuk ezt a túlmelegedéses dolgot, akkor a legfrissebb Apple “botrány” az volt, amikor az iPhone 14 Pro furcsa csikorgó hangokat adott ki. Mint kiderült, bizonyos alkalmazások futtatása közben a Pro készülékek kamerastabilizátora önálló életre kelt, és annyira elkezdett remegni, hogy egyfajta csörgő, zörgő hangot adott ki. Nagy szerencsére ez nem hardveres probléma volt, később egy iOS frissítés meg is oldotta. Ugyanakkor egy ilyen ciki hibát el lehetett volna kerülni alaposabb teszteléssel.

Antennagate

2010-ben mutatták be az iPhone 4-et, amely lapos fém peremekkel, illetve a szélein antennacsíkokkal felszerelve érkezett. Utóbbiakkal az volt a baj, hogy amikor az ember kézbe fogta a készüléket, a tenyér maga volt az, amely csökkentette a mobilhálózati kapcsolat erősségét, ez pedig a térerő kiesését eredményezhette. Az Apple azt a frappáns választ adta a panaszkodó ügyfeleknek, hogy egyszerűen csak rosszul fogják a készüléket. Ebből aztán felháborodás és röhej, később pedig mém lett. A gyártó végül egy bumper tokkal próbálta megoldani a problémát, több-kevesebb sikerrel.

iPhone lassítás

Akárhogy is nézzük, az okostelefonok idővel lassabbá válhatnak, persze akadhatnak olyan módszerek, amelyekkel tehetünk ez ellen. Most tekintsünk el a villanykörte-összeesküvéstől, és tételezzük fel, hogy a mobilok teljesítményének degradálódása alapvetően nem szándékos a gyártók részéről, hanem az élet afféle velejárója. Kivéve, ha iPhone-ról van szó, mert ezeket tényleg belassította az Apple.

Egyesek arra lettek figyelmesek 2017 végén, hogy az akkor már régebbieknek számító iPhone modellek, mint például az iPhone 6 és 6s készülékek gyengébben teljesített a különféle benchmark teszteken. Így derült ki, hogy az Apple csökkentette azok teljesítményét. Persze ezt úgy, hogy semmilyen hivatalos közleményben nem figyelmeztették az okostelefonok tulajdonosait. A vállalat a saját magyarázata szerint azért lassította korábbi okostelefonjait, hogy enyhítse az elöregedő akkumulátorok miatt felmerülő problémákat. Egyebek mellett meg akarták gátolni, hogy a készülékek terhelés alatt csak úgy magától leálljanak.

Talán önmagában ez még annyira nem cinkes – de, amúgy nagyon az -, főleg ezzel a magyarázattal, de az, hogy a felhasználókat nem értesítették, nagyon is az volt. A közfelháborodás miatt az Apple végül kiadott egy frissítést, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy nyomon kövessék az akkumulátor állapotát. Illetve valószínűleg úgy érezhették, hogy a fogukat húzzák, amikor nagy duzzogva 50 dolláros kedvezményt biztosítottak az akkumulátorok cseréjére.

Bendgate

Az iPhone 6S modellek már nem hajlottak

2014-ben debütált az iPhone 6 széria, ekkor találkoztunk először Plus modellel. Éppen ezek a variánsok voltak azok, amelyek okozói voltak az úgynevezett bendgate botránynak. Az Appletől függetlenül próbára tették ezeket a készülékeket, különféle strapateszteken, és arra jutottak, hogy a mobilok nagyobb valószínűséggel hajlanak el, mint a korábbi iPhone modellek. Ezt nem csupán a laboratóriumi tesztek erősítették meg, hanem emberek beszámolói is, akik azért puffogtak haragosan az interneten, mert a zsebükben elhajlott az iPhone 6 Plus, mikor leültek, vagy lehajoltak.

Az Apple saját belsős dokumentumai is igazolták, hogy az iPhone 6 széria tagjai hamarabb hajlanak el, mint az iPhone 5s készülékek, vagyis az almás cégnél nagyon is tudtak a problémáról, viszont a fogyasztókkal egyáltalán nem voltak őszinték az ügyet illetően. Szerencsére a bakit okozó gyengébb ötvözetet, amelyet a belső keret esetében alkalmaztak, a későbbi modelleknél már egy erősebbre cserélték. Titeket érintett valamelyik a fentebb ismertetett problémák, botrányok közül?

Forrás: Android Authority

Szólj hozzá