Az iPhone 17 széria leleplezése még jócskán odébb van, de már most elkezdtek szállingózni az értesülések a készülékekről. Most, konkrétan az iPhone 17 Pro Max kapcsán, az egyik rangos ázsiai szivárogtató úgy tudja, hogy a 17-es széria Pro Max modelljére a jelenleginél kisebb Dinamikus Szigetet szerelnek majd.
Ha mélyen a lelkünkbe nézünk, mindannyian tudjuk, hogy a kijelző mögé rejtett Face ID és előlapi kamera lenne az a megoldás, amire Steve Jobs igazán büszke lenne: egy megszakítások, bevágások, lyukak nélküli, fullos kijelzőélmény. Sajnálatos módon ezt az Apple egyelőre nem tudja megvalósítani, de a jelenlegi megoldásokon mindig tud egy keveset reszelgetni.
Digital Chat Station, a megbízható értesüléseket szállító kínai szivárogtató úgy tudja, hogy az iPhone 17 Pro Max egy jóval vékonyabb Dinamikus Szigettel lesz felszerelve, amelybe fémlencsés Face ID komponensek kerülnének. Mindezek együttesen tennék lehetővé a méretcsökkenést.
A fémlencsék fejlett, ultravékony optikai konstrukciók, amelyek nanoszerkezeteket használnak a fény mikroszkopikus szintű manipulálására. Titán-dioxid, illetve szilícium tömböket találhatóak bennük, és és ezek képesek precízen szabályozni a beérkező fény fázisát, amplitúdóját és polarizációját. Így aztán a szóban forgó optikák helyettesíthetik az okostelefonok kamerájában található hagyományos lencsehalmozást, ennek eredménye pedig nem más, mint egy jóval vékonyabb kameramodul.
Ezt a spéci Face ID technológiát egyébként nem csak kizárólag az iPhone-okon tervezik bevezetni, később, a jövőben megjelenő iPad Pro modelleken is viszontláthatjuk őket. A Digital Chat Station által publikált értesülés ellentmond Ming-Chi Kuo korábbi jelentésének, amelyben a neves Apple szakértő azt állítja, hogy az iPhone 17 sorozat ugyanazt a Dinamikus Szigetet kapja majd, mint a jelenlegi iPhone 16 modellek.
Digital Chat Station és Ming-Chi Kuo is megbízható forrásoknak számítanak, de egyikük sem tévedhetetlen. A témával kapcsolatos szóbeszédeket nem erősítették meg egyik oldalról sem, így mind a mostani, mind az elemző által publikált információkat érdemes fenntartásokkal kezelni.
Forrás: GSMArena