Igazából már nagyjából négy hónap telt el azóta, hogy a Windows 11 kiadásra került, de a Microsoft most bejelentett egy részletes tervet azzal kapcsolatban, miként szeretné tesztelni az új rendszert, illetve az esetlegesen bevezetésre kerülő funkciókat. A redmondi cég azt tervezi, hogy olyan Windows 11 buildeket adnak majd ki, amelyekben mindenféle kísérleti funkciók is megtalálhatóak lesznek, és erre még az idén sor kerül. Ezeknek az új opcióknak és funkcióknak egy része kizárólag a tesztre hívatott verziókban lesz megtalálható, és egyáltalán nem biztos, hogy majd a végleges, a nyilvánosságnak szánt rendszerekben is szerepelnek majd.
A folyamatos fejlődés részeként az Insiderek egyre nagyobb mértékben támaszkodnak majd a Dev Channelre, ami az új ötletek kibontására, a régóta fejlesztés alatt álló elemek kidolgozásának és az egyes funkciók állapotának ellenőrzésére szolgáló hely lesz. Néhány esetben a kipróbált elképzelések soha nem kerülnek bele a végleges szoftverbe, de minél többet kísérletezünk ezekkel, annál jobban tudjuk majd finomítani a tapasztalatokat, és olyan megoldásokkal tudjuk ellátni a Windows-t, amelyek valóban lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy még többet érjenek el.
A Microsoft mostantól három módon teszi elérhetővé előzetes formában a Windows 11 rendszert. Az első a hivatalos közleményben már említett “Dev Channel”, az innen letöltött buildet megpakolják kísérleti funkciókkal, ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy elég stabil lesz a mindennapi használathoz. A másik elérhetőségi csatorna a “Beta”, amely a nyilvános kiadáshoz közelebb álló verziót tesz elérhetővé. És végül ott lesz a “Release Preview Channel”, amely a Microsoft magyarázata szerint “továbbra is a legjobb hely marad arra, hogy előzetesen megnézzük, mi érkezik hamarosan a vásárlókhoz”.
A Microsoft a megjelenése óta sokat finomított a Windows 11 rendszeren, és ez meg is látszik azoknak a számán, akik már áttértek az új ökoszisztémára. A tesztelési csatornák új felosztásával a vállalat tovább szeretné egyszerűsíteni a tesztelési eljárást, mielőtt a vállalat minden tervezett funkciója eljut a nyilvános verzióba. Ha már funkciók: hamarosan kiadásra kerül a Windows 11 februári frissítése, amelyben már olyan funkciók is szerepelnek majd, mint az Android alkalmazások natív futtatása, az újratervezett tálca, a megújult Jegyzettömb stb.
Forrás: WindowsBlog