Igazából évek óta készült már a háttérben a Huawei saját készítésű operációs rendszere, amely végül a Harmony OS nevet kapta, ám a fejlesztési folyamatokat egyértelműen felgyorsították a céget ért amerikai kereskedelmi tiltások. Akárhogy is, már a harmadik kiadásnál jár a rendszer, amelyet tavaly októberben jelentettek be, és amit nem sokkal később egy fejlesztői előzetes követett. Gondolhatnánk, hogy akkor a stabil változat már lassan a kapukat döngeti, ám ez sajnálatos módon nincs így, a bevezetési ütemtervet el kellett tolni.
A hírek forrása egy Changan Digital King nevű Weibo felhasználó, aki úgy tudja, hogy a Harmony OS 3.0 stabil kiadása idén szeptemberre várható. A 2.0-s verzió tavaly júniusban indult, és szeptember közepén már 100 millió készüléken futott. A Huawei Harmony OS harmadik nagy verzióját tavaly októberben jelentették be, az első fejlesztői előzetest pedig néhány héttel később adták ki. Úgy tűnik azonban, hogy a fejlesztés fogaskerekei közé porszem kerülhetett, mert a stabil változat bevezetését el kellett halasztani.
Ha minden jól megy, akkor a béta verzió májusban érkezhet meg, habár ezt a Huawei még nem erősítette meg hivatalosan. Az új verzió finomít a felhasználói felületen, javítja a teljesítményt, de nem hoz jelentős változtatásokat az operációs rendszer megjelenését illetően. A Huawei nemrég bocsátotta ki az ArkUI-t, amely egy deklaratív UI keretrendszer, ez a Harmony OS alkalmazások TypeScript vagy JavaScript használatával történő építésére való. A szoftveres eszköz már használható a 3.0-hoz készült alkalmazások fejlesztéséhez is.
Érdemes megjegyezni, hogy az itt olvasható májusi meg szeptemberi időpontok a meglévő készülékek frissítéseinek bevezetésére vonatkoznak. A Huawei Mate 50 sorozat még mindig tervben van, állítólag júliusban érkezhet, miután tavaly lekésték a megszokott, második félévre érvényes bevezetési ablakot. Állítólag a Mate 50 okostelefonok lesznek az elsők, amelyeken Harmony OS 3.0 operációs rendszer fog futni. Arról, hogy mely meglévő készülékek frissülnek az új verzióra, az első bétatesztek megjelenésekor kapunk majd további információt.
Forrás: GizChina