Xiaomi Redmi Note 5A teszt

Teszten járt nálunk a Xiaomi egyik belépő kategóriás mobilja, és próbáljuk megmutatni, hogy mire képes manapság egy ilyen 30 ezer forint alatti készülék.

A Xiaomi hatalmas népszerűségnek örvend, mivel az olcsóbb készülékei is meglepően jól teljesítenek, és még mindig ezekből fogy a legtöbb. A Xiaomi Redmi Note 5A is ebbe a sorba érkezik, mivel nagyjából 100 dollárért beszerezhetjük, ami még szállítási költséggel együtt is nagyon olcsó.

A telefon egy feltűnő, narancssárga dobozban érkezik hozzánk, aminek a tartalma a szokásos:

  • Xiaomi Redmi Note 5A készülék
  • Töltő + adatkábel
  • SIM tű
  • Leírás

Sajnos fülhallgató nem jár hozzá, de ez nem probléma, mivel 1-2 ezer forintért elég jó minőségűeket lehet már rendelni.

A készülék kézbe véve elég korrektnek tűnik. Szépen van összerakva, sehol egy hiba, és kellemes fogása van. Mivel az ár fontos tényező volt, ezért nyilván le lehet mondani a fém készülékházról, műanyag hátlapot kapunk, minimalista dizájnnal, melyet csak a kamera és a MI felirat tör meg. A méretét közepesnek mondanánk, hiszen nem apró, ennek ellenére kényelmesen illik a kezünkbe a 153 x 76,2 x 7,6  mm-es készülékház. Súlya elsőre könnyűnek tűnhet, de a combos akkumulátor miatt 150 grammot nyom. Ujjlenyomat-olvasót ne keressünk, mert úgy tűnik ez már nem fért bele a büdzsébe.

A kijelző egy 5.5 colos HD felbontású IPS panel, ami szép színekkel és nagy betekintési szögekkel rendelkezik. Erre sem lehet panasz, mivel egy Full HD-s kijelző már túl nagy terhelés lett volna a hardvernek, így ez tökéletes választás volt.

Alul a MicroUSB bement mellett megtalálható a mikrofon és a hangszóró kivágása, míg felülre a jack csatlakozó és az infra került, ami örömteli, hiszen akár a hifinket és a TV-t is irányíthatjuk vele. Bal oldalon a bekapcsoló gomb, és felette a hangerőszabályozó található. Jobb oldalon mindössze a SIM tálca fellelhető, ami 2 SIM kártyát is fogad, ráadásul microSD kártyával is bővíthetjük a belső tárhelyünket.

Hardverből belerakták ami belefért ebbe az árba, hiszen 4 magos Snapdragon 425 a rendszer lelke, ahol a magok egyenként 1.4 Ghz-en mennek, emellé pedig 2 GB memóriát kapunk. Szomorú, hogy még mindig van gyártó, aki ennél kevesebbet rak a készülékeibe, mert ez szerintünk ma már a minimum a megfelelő felhasználói élményhez. Háttértárból 16 GB-ot kapunk, melyből a rendszerfrissítés után 7.81 GB volt elérhető.

A bekapcsolás után a Xiaomi saját rendszere, a MIUI fogad minket, amiről bizonyára már mindenki hallott. Nagyon kellemes, átlátható és gyors működést biztosít, ráadásul jól gazdálkodik az erőforrásokkal. Az első bekapcsolás után rögtön jelzett a készülék, hogy frissítés elérhető, így némi töltögetés után már a MIUI 9.2-es verziója fogad minket, ami ennél a készüléknél az Android 7.1.2-es verziójára épül.

A rendszer elég pörgős. Megakadásokkal csak ritkán találkozhatunk, és ez több mint jó egy ilyen árú mobilnál. Az alkalmazások kicsit lassabban nyílnak meg mint egy csúcstelefon esetében, és a böngészőnél is picit tovább kell várni a weboldalak betöltésére, de ezt csak az venné észre, aki előtte egy komolyabb mobilt használt.

Több program használata esetén érezhetjük a több memória hiányát, hiszen ha sok alkalmazást használunk, akkor ezek között váltva újratölti őket a rendszer, mivel nem képes mindet a memóriájában tartani, de ez nem annyira zavaró.

Kamerából egy 13 megapixeles modult kapunk, f/2.2-es apertúrával. Az elkészült képek kifejezetten jók lettek, hasonló árú mobilokba jóval gyengébb szenzort szoktak szerelni, de azért itt is helyén kell kezelnünk a dolgokat, nyilván nem fogja egy felső-középkategóriás telefon minőségét hozni. Az előlapi kamera 5 MP-es, és kicsit talán gyengébbre sikerült, videót pedig Full HD-ben rögzíthetünk.

Teljes méretű fotók ezen a linken.

Elég sok mindent kapunk az árhoz képest, hiszen 4.1-es Bluetooth, Cat. 4-es LTE és a B20-as sáv is támogatva van, így itthon is elérhető a villámgyors internet szinte bárki számára. Sajnos az 5 Ghz-es Wi-fi nem támogatott, és kimaradt az NFC is, de ne legyünk telhetetlenek, a legtöbben úgyis a 2.4 Ghz-et használják. Van üzenetjelző LED és FM rádió is, ami kifejezetten kellemes meglepetés, mivel a legtöbben ezt valamiért kihagyják manapság.

Akkumulátorból egy korrekt méretű, 3080 mAh kapacitású került a mobilba, ami több mint elegendő. Alap használat mellett a 2-3 nap simán megvan, de ha valaki nagyon nyúzza, akkor is 1-2 napos üzemidőre számíthat, amiben már van egy 5-6 órás kijelzőidő is. Sajnos a gyorstöltés nem támogatott, így kb. 2.5-3 órás töltési idővel kell számolnunk.

Egészen elképesztő látni, hova jutott már a technika, hiszen 2-3 éve még a 60-70 ezres készülékek is gyengébb élményt nyújtottak, mint egy mostani 25-30 ezres mobil. De azért ehhez hozzátartozik, hogy a jelenleg itthon kapható 50-60 ezres telefonokat is mellé merjük rakni, mert nincs miért szégyenkeznie.

Nyugodt szívvel tudjuk ajánlani a készüléket, hiszen akik 50 ezer alatt keresnek mobilt, azok nem igazán fognak jobbat találni, maximum márkán belül. Persze helyén kell kezelni a terméket, és nem csúcskategóriás mobilokhoz hasonlítani. Ha együtt tudunk élni 1-1 megröccenéssel és 1-2 hiányossággal, mint a gyorstöltés hiánya, akkor egy nagyon szerethető telefont kapunk, ami simán megállja a helyét a hétköznapi felhasználás során.

A Xiaomi Redmi Note 5A a Geabest oldalán jelenleg 99.99 dollárért beszerezhető. Van több opció is, ha kínai raktárból rendelsz (HK), akkor válaszd az EU Express szállítást (ÁFA és vámmentes), de van EU raktáron is hasonló áron (G-W-4 és G-W-6). Utóbbi esetben pár napon belül megkapod a készüléket, szintén ÁFA és vámmentesen. Ha megtetszett a mobil, akkor ezen a linken tudod megvásárolni.

További Xiaomi termékeket pedig itt találsz, vannak most elég jó akciók, érdemes szétnézni!

Techlabor

Szólj hozzá