A HMD Global 14 év után felélesztheti a népszerű Nokia Asha sorozatot egy új, kompakt és megfizethető készülék révén. A kiszivárgott infók szerint a HMD Asha 305 néven érkező újdonság egy modernizált, LTE-képes hibrid mobil lesz, amely az okostelefonok és a hagyományos készülékek közötti űrt hivatott betölteni. Az érintőképernyős mobil korlátozott alkalmazáskínálattal, de frissített funkciókkal debütálhat.
A gyártó weboldalán a közelmúltban feltűnt egy vadonatúj készülék tanúsítványa, amely a HMD TA-1779 modellszámot és a HMD Asha 305 megnevezést viseli. Bár a specifikációk nagy része titkos, nagyon úgy tűnik, hogy a vállalat vissza szeretné hozni a piacra a 2012 nyarán indult klasszikus szériát.
Az eredeti modell az okostelefonok olcsó alternatívájaként szolgált a maga 3 hüvelykes érintőkijelzőjével, 2 megapixeles kamerájával és cserélhető akkumulátorával. A friss tanúsítványok alapján az Asha 305 már LTE-modemmel lesz felszerelve, így a burkolat alatt biztosan egy, a jelenlegi igényeket kielégítő, modern hardver teljesít szolgálatot.
A névválasztás arra enged következtetni, hogy a készülék a HMD Touch 4G koncepcióját követi. A gyártó célja lényegében egy kompakt, modern formatervvel rendelkező, ám olcsó eszköz megalkotása, amely az egyszerűbb feature phone készülékek és az okosmobilok tulajdonságait ötvözi. Azt egyelőre nem tudni, hogy a készüléket mikor tervezik bejelenteni, de sejtésünk szerint hamarosan fogunk még felőle hallani.
Forrás: NotebookCheck

