Arról lehetett már hallani, hogy az Apple frissíteni fogja vezeték nélküli fül- és talán fejhallgatóit is, de arról is folyamatosan beszélnek, hogy a koronavírus-járvány rettenetes hatásokkal van a kínai bérgyártásra, hiszen az országban teljes lezárásokat eszközölt a helyi kormány. Az elismert Apple-elemző Ming Chi Kuo azt állítja, ez nem igazán lesz hatással az AirPods Pro 2 modellek gyártására, nem lesznek fennakadások, amelyek hátráltatnák a tartozék érkezését.
Máris jöhet a jogos kérdés, hogy vajon miként lehetséges az, hogy a kínai COVID-19 problémák nem lesznek hatással az Apple prémium, vezeték nélküli fülhallgatójának gyártására. Nos, leginkább azért, mert az Apple az elmúlt időben szépen takarosan át csoportosította a gyártás egy részét Vietnamba, ahol a koronavírus-helyzet teljesen más, mint a kínai régióban. Ez azt jelenti, hogy a készülék késes nélkül meg fog jelenni az idei év második felében, és nagyjából abban az időben megkezdik annak tömeggyártását is, elviekben minden különösebb fennakadás nélkül.
(1/4)
1. AirPods Pro 2 will enter mass production in Vietnam in 2H22, a successful case of mass production of Apple's major products outside China.https://t.co/siWe9HItrd @WSJ— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) May 24, 2022
Az elemző azt is hozzátette, hogy az Apple AirPods Pro 2 esetében még meghagyják a Lightning csatlakozót, amelyet majd csak a következő generációban fognak maguk mögött hagyni a fülesek. Az új port természetesen USB-C lesz, többek között azért is, mert nálunk Európában törvény kényszeríti majd a vállalatot annak bevezetésére, és a saját megoldásuk nyugdíjazására. Ami az iPhone modelleket illeti, az első Type-C csatlakozóval szerelt modellek a 15-ös sorozat tagjai lehetnek, ezek a készülékek már az új porttal lesznek felvértezve, és a tartozékokat is ehhez fogják igazítani a cupertinoi cég dizájnerei.
Végszó gyanánt megjegyeznénk, hogy érezhető egy egyértelmű szándék a globális tech cégek felől, hogy szeretnének egyre kevésbé függeni a kínai bérgyártástól, nem csupán az Apple az egyetlen, amely igyekszik áttelepíteni tevékenységeit más országokba. Például bármit is hittetek, a Samsung már nagyon régóta nem gyártat semmit Kínában, és a mostani koronavírus-lezárások vélhetően további cégeket is arra fog kényszeríteni, hogy átgondolják, kivel és hol gyártatják termékeiket.
Forrás: GSMArena