Július végén indul az iPhone Ultra tömeggyártása

A legfrissebb beszállítói jelentések megerősítik, hogy az iPhone Ultra megjelenése az eredeti terveknek megfelelően halad, és a korábbi pletykákkal ellentétben nem fog késni. A zsanérral kapcsolatos műszaki problémákat sikeresen elhárították, így a tömeggyártás július végén elindulhat. Bár a tényleges piaci megjelenés csúszhat, a leleplezésre a megszokott szeptemberi eseményen kerül majd sor.

Dél-koreai és tajvani beszállítói forrásokra hivatkozó hírek szerint az iPhone Ultra fejlesztése visszatért a normál kerékvágásba. Bár a közelmúltban többször is szóba jött egy esetleges csúszás a zsanérmechanika körüli problémák miatt, a mérnököknek sikerült megoldaniuk a felmerülő nehézségeket. Ennek köszönhetően a bemutatót továbbra is szeptemberre tervezik, a hajlítható mobil az iPhone 18 Pro modellekkel együtt lép majd színre.

Az almás gyártó a jelentések szerint már minden kulcsfontosságú specifikációt véglegesített. Ez magában foglalja a kijelzőt, a külső burkolatot és a mechanikai elemeket is, a készülék pedig belépett a gyártást megelőző előkészületi fázisba. Az áprilisi első tesztgyártási körök után az induló sorozatot a Foxconn készíti majd.

A tényleges tömeggyártás július végén veszi kezdetét, biztosítva a megfelelő alapot a kora őszi leleplezéshez. Bár így a szeptemberi bejelentés szinte biztosra vehető, egyelőre kérdéses, hogy az okostelefon a többi ősszel leleplezett modellel együtt kerül-e forgalomba vagy később. Vannak olyan szakértői hangok, melyek szerint a hivatalos bemutató közös lesz, de az értékesítés csak hetekkel később indulhat.

Forrás: GSMArena

Szólj hozzá