Nem kell PlayStation Plus a Halo osztott képernyős módjához

A Halo Studios hivatalosan is megerősítette, hogy a július 28-án megjelenő Halo Campaign Evolved PS5-ös verziójában a helyi osztott képernyős mód nem igényel PlayStation Plus előfizetést. Egy korábbi hibás tájékoztatás miatt a rajongók joggal háborodtak fel a feltételezett plusz költségek miatt, de a fejlesztők gyorsan tisztázták a félreértést, szóval a klasszikus kanapés kooperatív élmény továbbra is ingyenes marad.

Az egész egy hivatalos blogbejegyzéssel kezdődött, amely tévesen azt állította, hogy a július 28-án debütáló játék helyi kooperatív módjához két aktív PlayStation Plus előfizetés kell. Mivel a kanapés többjátékos mód évtizedek óta a franchise alapköve, a közösség hevesen tiltakozott az offline játékmódot érintő kétszeres plusz költség ellen.

A Halo Campaign Evolved fejlesztői az X-en gyorsan korrigálták a hibát.Bár előfizetésre semmi szükség a helyi játékos módnál, a PS5-ös játékosoknak egy többlépcsős profilbeállításon kell átesniük. A frissített útmutató szerint mindkét játékosnak be kell jelentkeznie egy-egy különálló PlayStation Network profilba az adott konzolon.

Ezt követően minden résztvevőnek hozzá kell kapcsolnia a saját PSN-profilját egy egyedi Microsoft-fiókhoz. Ez a kötelező fiók-összekapcsolás a magyarázat szerint a platformokon átívelő fejlődés, a statisztikák szinkronizálása és az eredmények követése miatt elengedhetetlen.

Fontos megjegyezni, hogy PlayStation Plus előfizetésre kizárólag az online hálózati kooperatív módhoz lesz szükség, míg az egyjátékos kampányhoz elég egyetlen profil. Bár a fentiek sem teljesen érthetőek számunkra, azért még mindig jobb, mintha fizetni kellene, nem igaz?

Forrás: NotebookCheck

Szólj hozzá