Xiaomi AmazFit GTR Lite okosóra ismertető

Ennél őszintébb tesztet, vagy ismertetőt nemigen fogtok mostanában olvasni, mert ha létezik valaki, aki abszolút nem az okosórák célközönsége, akkor az én vagyok. Ezeket az apróságokat egyszerűen nem nekem találtak ki, és iszonyatosan irritál már egy sima óra is, sosem hordanék semmi ilyesmit a csuklómon. Ám nemrég jött a lehetőség és a megkeresés a GearBest webáruházától, hogy tegyük próbára a Xiaomi egyik okosóráját, én pedig a kíváncsiságtól vezérelve mégis igent mondtam a dologra, mondom hátha most leszek a termékkategória híve.

Nem, végül nem lettem, de neked, akinek szükséged van ilyen eszközökre, jó választás lehet a Xiaomi AmazFit GTR Lite, ha együtt tudsz élni annak egyetlen, de nem annyira elviselhetetlen hátrányával. A többi GTR modellel ellentétben ebben az órában nincs telefon nélkül működő GPS, ám ezt leszámítva tudja mindazt, amit a többi óra a szériában, és az ára is nagyon barátságos.

Fogalmam sincs ez a kép miért lett ilyen életlen, mea maxima culpa

A Xiaomi órájával nagyjából egy hetet éltem együtt, és igazából megértettem miért használják a hasonló eszközöket az emberek, de számomra továbbra sem vált opcióvá sem ennek, sem más modellnek a rendszeres viselése. Azért láttam mi benne a jó, és tudom ajánlani azoknak, akik szeretnek például sportolni, sajnos ez rám kevésbé igaz, viszont a masina az edzés és a testmozgás szerelmeseinek kiváló segítség. Ha tech oldalról közelíted meg ezeket az apróságokat, akkor inkább válassz magadnak egyet a mostanában szintén népszerű telefon/óra hibridek közül, ha viszont egy olyan eszközre fáj a fogad, amivel hatékonyabb lehet az edzésterved, és nem okoz gondot hogy magaddal kell vinni a telefonodat is, akkor ez lesz az ideális lehetőségek egyike. Csapjunk a lecsóba, és kezdjük gyors bemutatónkat a készülék külsejével. 

Az óra külalakja nem hagy kívánnivalót maga után, a kerámiából készült keret és az alumínium ötvözetből öntött ház prémium látvány a szemnek, érintésre pedig tartós konstrukciónak tűnik. Az okosóra külső burkolata ráadásul a víznek is nevetve fittyet hány, mivel akár 50 méter mélységig is alá lehet vele ereszkedni az 5 ATM szabványnak megfelelő kialakításának köszönhetően. Itt bizony nagyítóval sem találni kivetnivalót, nyilván a dizájn ízlés kérdése, de szerintem nem végeztek rossz munkát a Xiaomi tervezői, az óra egy modern, ám elegáns eszköz benyomását kelti.

A megjelenítő szintén top notch, ahogyan az angolok mondják, a képátlója 1,39 colos, a felbontása 454 x 454 pixel, a gyártás során használt AMOLED panelnek köszönhetően pedig gyönyörűek a színek, kvázi végtelen a kontrasztarány, a betekintési szögek kiválóak, a kijelző nem mellesleg napfényben is jól látható, habár igazi nyári verőfényben nem volt alkalmam kipróbálni, arra még egyelőre várni kell. Eszméletlen sok számlap közül lehet választani, igazából hihetetlen a választék, miután megtörtént a telefonos párosítás – nem kell hozzá mérnöki diploma, mikéntje annyira egyértelmű, hogy nem fecsérlek rá értékes karaktereket -, óriási kínálatban állnak majd a rendelkezésre a menőbbnél menőbb lehetőségek. 

A készülék természetesen képes mérni a pulzust, és ennek megfelelően az alvási ciklust is tudja monitorozni, utóbbit sikerült érdemben kipróbálni, az óra szerint jó alvó vagyok, és nem tudok vele vitába szállni. Sportolni nem igazán szoktam, de a pulzusmérő szerintem pontosan tette a dolgát, amennyire látom ezek a Xiaomi kütyük megbízhatóak ilyen téren. Funkciókból van egy csomó, a Bluetooth 5.0 modem miután kiépített egy stabil összeköttetést a telefonnal vagy tablettel jelzi az értesítéseket, a hívásokat, amiket el is lehet utasítani, jönnek a szöveges üzenetek, meg lehet csörgetni a mobilt ha nem találjuk, lehet irányítani a médialejátszót, én persze azt hittem lehet majd jönni-menni a zenék között, de ennyire azért nem Pro az óra. Előre léptetni, vissza léptetni, hangerőt növelni és indítani, valamint megállítani lehet, szóval totál basic, de ha sportolni mész, akkor teljesen oké.

Nem csak a zenelejátszó, de a kamera is vezérelhető az óra segítségével, most se gondolj Shield ügynökei szintű dolgokra, egyszerűen ki lehet oldani az exponálót, amikor megfelelő a pillanat, így lehet készíteni néhány spécibb fotót, önarcképet. A lehetőségek között megtalálható a rezgés általi ébresztés, a stopper, illetve meg tudjuk nézni az időjárás előrejelzést is. Összesen 8 sport üzemmód van azoknak, akik szeretnek mozogni, sajnos nem tagadom, ez nem igazán az én világom, persze később ez változhat, de nem hinném, hogy magammal fogok vinni bármilyen órát. 

Üzemidő. Ebben pokoli jól teljesített a készülék, a gyártó által ígért akár két hetes működés teljesen igaz, nem lehet lemeríteni a masinát, a Xiaomi AmazFit GTR Lite nagyon jól bírja a kiképzést pedig csak egy 410 mAh kapacitású telep van a belsejében. Okosfunkciók nélkül állítólag 74 napig is ki tudja húzni egyetlen feltöltéssel, nem volt ezt módom kipróbálni, de készséggel elhiszem, hogy erre bizony képes az óra. A töltés a szokásos módon történik, kapunk egy mágneses kábelt, érdemes rá vigyázni mert ha megtörik, vagy elveszik nem tudjuk majd táplálni az órát. A Xiaomi AmazFit GTR nagyjából két óra alatt képes visszanyerni a teljes töltöttségét, ám mint mondottam volt, igen ritkán fogunk delejért folyamodni normál használat mellett. Végszó gyanánt annyit tudok mondani, ha szükséged van egy okosórára, tudsz élni a beépített GPS nélkül, és kibírod, hogy 4-el kevesebb sport üzemmód áll rendelkezésre mint a többi AmazFit óra esetében, akkor ez a készülék kiváló választás lehet a számodra, mivel olcsóbb is, mint a többi szérián belül kínált modell. Köszönöm a tesztpéldányt a GearBest webáruházának!

Amennyiben te is szeretnél venni egy Xiaomi AmazFit GTR Lite okosórát, a lenti linkekre kattintva megteheted. 

Szólj hozzá